برگزاری سالگرد ارتحال آیت الله جمی در آبادان/سخنران علی خمینی

ساخت وبلاگ
چکیده : آبادان – با حضور مردم و مسئولان اعم از کشوری، استانی و محلی، نهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی امام ج... با عنوان : برگزاری سالگرد ارتحال آیت الله جمی در آبادان/سخنران علی خمینی بخوانید :
آبادان – با حضور مردم و مسئولان اعم از کشوری، استانی و محلی، نهمین آیت الله جمی امام جمعه فقید آبادان برگزار می شود. 

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار آبادان پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت ارتحال آیت الله جمی در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این روحانی جلیل القدر گفت: آیت الله جمی، روحانی شجاعی بود که خانه اش محفل رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس و انقلاب بود. 

عزیزاله شهبازی با تاکید بر مردمی بودن برگزاری این آئین افزود: آیت الله جمی امام جمعه ای نام آشنا، پرآوزاه و ماندگار است که به یک الگوی بزرگ در کشور تبدیل شده بود و بسیاری از ائمه جمعه کشور ابتدا نزد وی می آمدند و سپس وارد جبهه های حق علیه باطل می شدند. 

وی اظهار کرد: آیت الله جمی سرمایه بزرگ و افتخارات شهر آبادان است که نامش برای همیشه در تاریخ  این مملکت جاودانه می ماند. 

شهبازی تصریح کرد: جوانان باید با شیوه های زندگی این روحانی مبارز و خستگی ناپذیر و شجاع آشنا شوند، آیت الله جمی امام جمعه ای بود که در دوران هشت سال دفاع مقدس هیچگاه آبادان را ترک نکرد و همیشه و هر لحطه در کنار رزمندگان اسلام در مبارزه با حزب بعث عراق کوشید. 

فرماندار آبادان با اشاره به اینکه امسال نیز شخصیت های مهمی در این مراسم مردمی دعوت دارند، از مسئولان دستگاهای مختلف اجرایی شهر خواست تا در کنار خانواده و نزدیکان بیت که برنامه را پوشش می دهند، باشند تا این برنامه همچون سالهای قبل با شکوه خاصی برگزار شود. 

شهبازی گفت: باید نقش علما و روحانیون برای آماده سازی فضا چشمگیر باشد زیرا نقش روحانیون در پیروزی انقلاب و تاثیر آن در دفاع مقدس به طور قطع در برنامه های اینچنین نمود یافته و به منصه ظهور گذاشته می شود. 

وی با تاکید دوباره بر مردمی بودن برگزاری این آئین افزود: تمام قد در کنار مردم آبادان به عنوان برگزار کنندگان آئین نهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی هستیم. 

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس برنامه ریزی انجام شده نهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز ۳۰ آذرماه جاری در محل حسینیه ثارالله برگزار می شود که در این آئین نوه حضرت امام (ره) سید علی خمینی به ایراد سخنرانی می پردازد.


برچسب‌ها: مراسم نهمین سالگرد رحلت ایت اله جمی, ره
نوشته شده توسط آبادانی  | لینک ثابت |
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت: 15:29